Daniel Chirileanu la noi

In data de 5 februarie 2011 am avut bucuria de a-l avea in mijlocul nostru pe Directorul Departamentului de Tineret al Uniunii -pastorul Daniel Chirileanu. Ne-am simtit foarte bine in compania acestuia,am cantat impreuna si am impartasit sentimente si dorinte legate de apropiata revenire a Domnului Hristos.Programul a fost infrumusetat si de duetul instrumental realizat de Iolanda Kristof si Lavinia Furdui care au cantat la viori ,dar si de modesta noastra orchestra instrumentala. Pastorul local,Daniel Dumitriu, a invitat si pe primarul localitatii, Stoi Cristian , care a raspuns favorabil invitatiei. Impreuna cu noi au fost frati din comunitatea Lugoj si pastorul Danut Obageanu. Masa de pranz am servit-o la biserica.
Seara ne-am bucurat si de prezenta unor persoane neadventiste in biserica noastra care au venit sa vada si sa asculte mesajul fratelui Lucian Cristescu in cadrul programului ,,Incepe sa traiesti!” Programul s-a difuzat in direct in biserica noastra incepand cu 21 ianuarie 2011 pana in 6 februarie 2011. Prezenta la program a fost modesta, in jur de 5-10 persoane pe seara. Fratele Daniel Chirileanu s-a rugat pentru toti cei prezenti inclusiv pentru copiii care au fost in jur de 15. Domnul sa-i ajute sa inteleaga adevarul si sa se hotarasca sa incheie legamant cu El pana nu e prea tarziu.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.